top of page
IDEA-web-1.png

Tasarımın tüm disiplinlerini kapsayacak şekilde çalışır. Temel düşüncesi, ortak ve nitelikli üretim için disiplinleri birleştirerek bütüncül bir yaklaşım ortaya koymak ve farklılıkları bir araya getirerek farktan ortaya çıkan yaratıcı fikirleri gerçeğe dönüştürmektedir. 

AksIDEA her sezon bir araya gelip, kent için bir üretimhane, fikir fabrikası olarak çalışır! 

Nasıl Çalışır ?

Aks topluluklar aracılığı ile başkentteki 10 üniversite ve 8000 öğrencinin temsilcilerini bünyesinde toplar. Aynı zamanda açık çağrıya çıkar. Etkileşim oluşturur.

1.png

Bir araya gelen temsilcilerin başvuruları alınarak 50 kişi ile IDEA adı verilen çalışma grubu oluşturur. Oluşturulan bu grup 3 aylık bir süreçte Aks IDEA katılımcısı olur.

2.png

Paneller ve atölyelerde üretilen fikirler Aks çekirdek ekip jüriliğinde tartışılarak planlanır, etkinlik ve proje haline getirilir.

Kültürel miras, dijital gelecek ve iklim değişikliği temalarında çalışmalar yapılır. Aks çekirdek ekibinin koordinatörlüğünde panel ve atölye çalışmaları düzenlenir.

3.png
4.png

Proje/etkinlik onayından sonra, saha çalışmaları başlar. Bu aşamada üretilen fikirler için belediye, kamu kuruluşları, özel şirketler gibi kurumlarla işbirliği de gerçekleştirilebilir.

Çalışmaların ardından proje/etkinlik tamamlanır. Aks dinamik ve genç yapısıyla kentin tüm aktörlerini bir araya getirmiş, işbirliği ile çalışmış böylece kent için üretimde bulunmuş olur.

5.png
6.png

ekipkomünite

sezon#1 & sezon#2

Bize katılmak ister misin? Yeni dönem çağrısı yakında burada  aktif olacak!
 

aks logo png.png
bottom of page