top of page
aks logo png.png

Create It & Change It

Mayıs, 2022 / Ankara

IMG_0915.jpg

Create It & Change It
Fikrini Gerçekleştir, Geleceği Değiştir!

 

“Gelecek değişiyor, değişen ise bizim geleceğimiz!” 2022 yılı Avrupa Birliği Komisyonu tarafından daha sürdürülebilir, daha yeşil, daha kapsayıcı ve daha iyi bir dijital gelecek inşa etmek için Avrupa Gençlik Yılı olarak ilan edildi. Pandemi sonrası geleceğe doğru güvenle ve umutla ilerlemek için fırsat sunan bir yıl olan Avrupa Gençlik Yılı kapsamında, vizyonumuzu, fikirlerimizi paylaşmak yeni işbirlikleri kurmak ve sesimizi duyurmak için harekete geçiyoruz!

 

Create It & Change It Ankara ile Başkentin Genç Ruhu olarak hayallerimizi gerçeğe dönüştürme yolunda etkili bir adım daha atıyoruz. Yaratıcılığı ve sosyal girişimciliği, yeşil düşünceyi ve sürdürülebilirlik konularını sadece bir fikir olmaktan öte girişim ekosisteminde eyleme dönüştürecek kapıyı aralıyoruz!

 

Gençler ile yetkili kurum ve kuruluşları bir araya getiriyoruz. Create It, gençlerin ve genç girişimcilerin projelerini yaratıcılık ile “ürettiği” süreci Change It ise, etkinlik kapsamında destek alarak kendi geleceklerini değiştirmelerini ve “gerçeğe dönüştürmelerini” temsil etmektedir. “Create It, Change It!” Avrupa Birliği Delegasyonu, Ankara AB Bilgi Merkezi ve AnkaraAks’ın işbirliği ile 17 Mayıs 2022 tarihinde ODTÜ Teknokent CoZone’da gerçekleştireceği, iklim krizi, kent kültürü, dijital gelecek ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarından yaratıcı ve genç girişimleri uluslararası diplomatik temsilciler ve yetkili kurum ve kuruluşlar ile bir araya getirecek bir buluşma etkinliğidir.

 

Açılış konuşmasını AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Sn. Eleftheria Pertzinidou yaptı. AB Bilgi Merkezleri ve AB Delegasyonu'nun yer aldığı etkinlikte girişimler kendi stantlarını kurdu. Etkinlikte sunum yapan projeler arasında AksIDEA, Atölye Bez, Dünyayı Kurtarma Rehberi, Lavarla, Ortaklaşa, PinGoin, urbaNScale, Yolda Inititative yer aldı.

bottom of page