Bahçelievler Çalıştayı

AnkaraAks, Bahçelievler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile Yılmaz Güney Sahnesinde “Bahçelievler’i Yeniden Düşün” çalıştayı gerçekleştirildi. Ankara’nın en iyi hafıza semtlerinden biri olan Bahçelievleri, nasıl bir gelecek bekliyor ve bu konuda neler yapılabilir sorularına cevaplar arandı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Prof.Dr. Baykan Günay’ın ardından Ankara Kent Konseyinden Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin, Çankaya Kent Konseyinden Mustafa Coşar , Bahçelievler semti adına Bahçelievler Yardımlaşma ve Daynışma Derneği Y.K. Başkanı Kenan Paltun ve Y.K Üyesi Şevket Özgün, çalıştayın diğer konuşmacılarıydı.

Çalıştayın 2.nci bölümünde AnkaraAks grubundan Cemre Gökpınar rehberliğinde, Bahçelievleri Yeniden Düşün başlıklı 3 proje tanıtımı gerçekleştirildi. 1.Proje, Zeynep Ünsal, 2.Proje, Dcube Architects ten D.Nur Kuşçu, Derya Tahtacı , B.Can Tahtacı, 3.Proje sunum ise Buse Nur Sülük, Gülistan Coşkun, Pelinsu Arıcı, Ebru Kılıç ve Levent Sargın tarafından tanıtıldı. Çalıştayın Çözüm Önerileri ve Bir Fikrim Var başlıkları altındaki son bölümünde ise katılımcıların soruları cevaplandırıldı.
*ankarabahcelidernek.blog