2020 Kent Haritası

Faaliyet göstermeye başladığı 2010 yılından itibaren kültür içerikli çalışmalara özel önem veren Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara’nın zengin tarihi ve kültürel dokusunu tanıtmaya ve yaşatmaya devam ediyor. Bu kapsamda yapılan en son çalışma yeni Ankara Haritası’nın hazırlanması oldu.

Haritanın hazırlık sürecinde, Ankara sosyal girişimcilik ekosisteminin önemli aktörlerinden biri olan ve Ankara’nın kent kültürüne yönelik çalışmalar yapan AnkaraAks ile iş birliği yapıldı. Ankara’nın simge yapılarını, doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini tanıtan haritada, kenti ziyaret edecek yerli ve yabancı turistler için gezi rotaları da hazırlandı.

Ankara’da bulunan müzelere, tarihi yapılara ve rekreasyon alanlarına ilişkin bilgilerin yer aldığı haritada, aynı zamanda ulaşım ve hava durumu gibi konulara ilişkin pratik bilgiler de yer alıyor.  Türkçe ve İngilizce dillerinde hazırlanan haritaya, Ankara Kalkınma Ajansı’nın http://kutuphane.ankaraka.org.tr/adresinde yer alan çevrimiçi kütüphanesi üzerinden  ve Ankara’da bulunan turizm danışma bürolarından erişilebiliyor.